עירית תכנון מערכות מזון
EN

HE

טלפון - עירית מערכות מזון מייל - עירית מערכות מזון fb-f

בלוג

דף הביתכתבותאיך לתכנן נכון מטבח תעשייתי?

איך לתכנן נכון מטבח תעשייתי?

איך לתכנן נכון מטבח תעשייתי?

הדרך שבו מתכננים מטבח תעשייתי משפיעה על האופן שבו משתמשים בו, על הסיכוי לקבל את אישור משרד הבריאות וגם על הלקוחות. במאמר הבא נציג את עיקרי התהליך ונבין עם מי אפשר להתייעץ בכל מקרה של דילמה או התלבטות

מטבח גדול דורש תכנון מוקפד עפ"י התקנות

מטבח תעשייתי מתאפיין בכך שהוא אמור לתת מענה על צרכים ספציפיים. בניגוד למטבח רגיל, המטרה של מטבח תעשייתי היא לאפשר הכנת כמויות גדולות של מזון. ברוב המקרים, הכמויות הגדולות שמכינים במטבח תעשייתי מוגשות לאחר מכן למספר רב של סועדים – כמו למשל תכנון מטבחים לבתי חולים תכנון מטבחים לבתי מלון, בתי ספר ואפילו מסעדות.

על רקע האמור לעיל, אפשר להבין למה יש את תקנות משרד הבריאות למטבחים ועד כמה הן חשובות. בלי תקנות כאלה אי אפשר להקים מטבחים מוסדיים ובטח שלא להפעיל אותם. אז אם רוצים ליהנות מהיתרונות של מטבחים גדולים, צריך לתכנן אותם היטב ובהתאם להנחיות.

שלבים חשובים בתכנון מטבחים

קודם כל, יש להפריד בין תכנון מטבחים למסעדות שבהן הסועדים רואים את שטחי ההכנה – לבין תכנון מטבחים תעשייתיים גדולים שנמצאים מאחורי הקלעים. בעת תכנון מטבח למסעדה שקופה בודקים לא רק איזה כלים וציוד יהיו הכי נוחים ויעילים עבור העובדים, אלא גם איך הם נראים מרחוק ואיזה מסר הם מעבירים.

ברזולוציות גבוהות יותר, אפשר גם להצביע על ההבדל בין תכנון מטבחים למסעדות ובתי קפה ועל החשיבות של התאמת סוג הציוד למספר הסועדים המקסימאלי במקום. אם בעלי מסעדות או בתי קפה רוצים למשל שהסועדים שלהם יראו מה קורה במטבח, כדאי להם להתאים לזה את הכיסאות. בלי כיסאות למסעדות בעיצוב מתאים קשה לגרום לאורחים תחושה נעימה ולעודד אותם לחזור גם בעתיד.

הכל מתחיל במטבח – אבל מה עם האירוח?

מהאמור לעיל אפשר להבין את הקשר בין שולחנות או כסאות למסעדה לבין האופן שבו מתכננים את המטבח שלה. זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל בהמון מסעדות ישנות לא שמים דגש על הרמוניה בין עיצוב חלל הפנים לבין עיצוב המטבח התעשייתי. כאן נכנס לתמונה שירות כמו של עירית מערכות מזון וכדאי לנצל אותו.

עם חברות כמו עירית מערכות מזון אפשר לרכז את כל השיקולים החשובים תחת קורת גג אחת. כך מתכננים מטבח תעשייתי שקודם כל עומד בהנחיות משרד הבריאות, אחר כך מתאים להיקף העבודה וצרכי הטבחים ואז גם משדר אווירה נעימה לסועדים. בפועל, תכנון הרמוני כזה מציב את האירוח בראש סדר העדיפויות והוא הופך את המסעדה או את בית הקפה למקום שנעים יותר לשהות בו.

לסיכום, היכרות עם תקנות משרד הבריאות למטבחים היא רק הצעד הראשון בתכנון נכון של מטבח תעשייתי. ספציפית במסעדות ובבתי קפה שבהם המטבח פתוח או שקוף לאורחים, חשוב להשקיע גם בכיסאות ובשאר הריהוט.

לפרטים והצעת מחיר

צרו עימנו קשר