עירית תכנון מערכות מזון
EN

HE

טלפון - עירית מערכות מזון מייל - עירית מערכות מזון fb-f

בלוג

דף הביתמאמרים מקצועייםאישור משרד הבריאות למכירת מזון

אישור משרד הבריאות למכירת מזון

אישור משרד הבריאות למכירת מזון

מכירת מזון מחייבת כל עסק המתעסק עם מזון ברישיון למכירת מזון של משרד הבריאות. מסעדות, מאפיות, מזנונים, רשתות שיווק, מכולות ועוד מותנים ברישיון כזה. המאמר יעסוק בכל הנוגע להוצאת רישיון למכירת מזון.

מהו הרישיון הנדרש למכירת מזון?

על מנת למכור מזון נדרש להוציא 2 רישיונות: רישיון עסק ורישיון יצרן. רישיון יצרן מזון הוא אחד התנאים של משרד הבריאות לפתיחת מסעדה, קפיטריה או מזנון. במידה ולא מקבלים רישוי עסקים ורישוי יצרן לא ניתן לפתוח עסק למזון. כלומר, בתי עסק כמו מאפייה, ממנו מוציאים מזון המשווק גם למקומות אחרים מחויב ברישיונות עסק ויצרן. לעומתו, בית קפה מחויב רק לרישיון עסק.

למי מוגשת הבקשה לרישיון יצרן?

בקשת רישיון יצרן היא הליך בירוקרטי מתיש אותו מגישים לשירות המזון במשרד הבריאות. כשמדובר ברישיון עסק, המשרד חייב לוודא שהלקוחות שיכנסו למסעדה שלכם יוכלו לסעוד באופן בטיחותי הן מבחינת תנאי תברואה והן מבחינה בריאותית. בנוסף, את הבקשה לרישיון עסק צריך להפנות גם לוועדה לרישוי עסקים ולרשות המקומית ביישוב בו אתם מעוניינים לנהל את העסק. את הבקשות לרישיון יצרן ולרישיון עסק ניתן להגיש במקביל. בנוסף, כדי שהגופים השונים ידונו באישור יש לצרף לבקשה מסמכים נוספים.

אילו מסמכים יש להגיש לקבלת אישור משרד הבריאות למכירת מזון?

על מנת לקבל אישור מכל הגורמים ובעיקר ממשרד הבריאות, יש צורך בהיתר בניה וחובה לצרף את השרטוט של בית העסק כולל תשתיות, מידות, המתקנים הסניטריים המתוכננים, מערכת הניקוז, ריהוט ועוד. בנוסף, מחלקת שירות המזון במשרד הבריאות דורשת פירוט בכל הנוגע לכמויות המאכלים המוכנים, פירוט חומרי הגלם והטיפול בהם, האריזות, האחסון, תהליך הייצור, כמות העובדים בעסק, חיפוי הרצפה והקירות, פתרונות לסילוק שפכים ופסולת, איטום נגד מזיקים ועוד.

מהן הדרישות שמציב משרד הבריאות מעסקים למכירת מזון?

בעל עסק המעוניין למכור מזון ולקבל רישיון לעסק חייב לפנות לרשות המקומית ביישוב עוד בשלב בחירת המבנה ויעודו למסחר במזון. המהנדס של הרשות המקומית יבדוק את הנכס. לאחר האישור יש לתכנן את המקום באופן מפורט ולהגיש את השרטוטים למשרד הבריאות עבור חוות דעת ראשונית. על מנת לקבל אישור יש לעמוד בכל הדרישות של המשרד הנוגעות למצב התברואה, מערכת האינסטלציה ולעמוד בדרישות של המשטרה ורשות כיבוי האש.

האם עסק ביתי יכול למכור מאכלים לחנויות גם בלי רישיון?

גם אם מבשלים בבית ומוכרים מאכלים ביתיים בכל היקף לחנויות או משווקים אותם בצורה אחרת חייבים להוציא את רישיון היצרן.

בשל התהליך המורכב של הוצאת הרישיונות והבירוקרטיה הרבה, חשוב לקבל סיוע מחברה המתמחה בתהליכים לבקשת הרישיונות. חברה מקצועית ומנוסה יודעת בדיוק מה צריך להגיש ומה לעשות על מנת שתקבלו אישור מהיר. במקום שאתם תתרוצצו, החברה תלווה אתכם בכל שלב ושלב בלי לחץ ובלי דאגות.

לפרטים והצעת מחיר

צרו עימנו קשר