עירית תכנון מערכות מזון
EN

HE

טלפון - עירית מערכות מזון מייל - עירית מערכות מזון fb-f

בלוג

דף הביתמאמרים מקצועייםתכנון והקמה של מפעלי מזון

תכנון והקמה של מפעלי מזון

תכנון והקמה של מפעלי מזון

מפעל מזון, בדומה לענף התרופות למשל, חייב להיות מתוכנן ואף לפעול באופן שוטף על פי סטנדרטים גבוהים מאוד ולהיות נקי וסטרילי. תכנון מפעל מזון צריך להתחשב בכך ולהיות תכנון ומחשבה קפדניים מאוד. הדבר הראשון שלו צריך לדאוג בעל המפעל המתוכנן הוא לפנות לאיש מקצוע מנוסה שאצלו תכנון המפעל יעשה עם הרבה מאוד תכנון ומחשבה הן בכל הנוגע לייצור עצמו שיעשה בצורה חלקה וזורמת והן על הצרכן שיקבל מוצר מעולה העומד בתווי תקן מחמירים ביותר.

תכנון מפעל מזון- הרבה מעבר לתכנון הקירות ומיקום המכונות

תכנון מפעל מזון הוא מורכב ביותר ודורש התחשבות בפרמטרים רבים מאוד. ככל שיעשה תכנון יסודי יותר לפני הביצוע, כך יחסך כסף רב יותר בהמשך. תכנון לקוי שאינו עומד בסטנדרטים ידרוש תיקונים ושינויים, חלקם שינויים מהותיים והדבר יגרור הוצאות לא צפויות המרחיקות את בעל המפעל מהמטרה. במקום לחשוב על גדילה וצמיחה הוא יצטרך למצוא פתרונות לכיסוי ההוצאות הלא צפויות. לכן, אל תתפשרו על מתכנן מטבחים שאינו מכיר היטב את תחום מפעלי המזון והמטבחים המוסדיים. קחו רק מתכנן המתמקד בתחום זה כי נדרשת היכרות מעמיקה מאוד עם התחום כדי לעשות זאת נכון.

מה כולל תכנון המפעל?

כשנכנסים לעומק הדברים בשאלה איך לתכנן מפעל מזון, ניתן להבין עד כמה תפקידו של מתכנן מטבחים משמעותי. תפקיד ראשון של המתכנן הוא יעוץ וסיוע באיתור מקום מתאים להקמת המפעל. לא כל מקום מתאים להקמת מפעל, ועל אחת כמה וכמה מפעל מזון. יש למצוא מקום בעל שטח גדול מספיק ונתונים מתאימים שיאפשרו הפרדה בין קווי ייצור שונים באופן מספק, הקמת מערכות בקרה ואף יאפשר שינוע מוצרים באופן שוטף וזורם. על מנת לקחת את כל אלה בחשבון יש לבנות תכניות מסודרות ומוקפדות ולא לדלג על שלבים. פרמטרים נוספים שיש לקחת בחשבון ושלבים נוספים בתכנון מפעל:

טיהור אוויר

תכנון מיקומם של פילטרים ומאווררים היא שלב חשוב בתכנון מפעל מזון. יש לתכנן את מיקום המאווררים והפילטרים ושיהיו בכמות הנדרשת.

בטיחות אש

בטיחות אש גם היא קריטית במפעלי מזון בהם נעשה שימוש גם בחומרים דליקים למוצרי מזון מסוימים ובאופן כללי לשמירה על בטיחות העובדים. ספרינקלרים ומטפים צריכים להיות מוצבים במקומות הנדרשים על פי תקנות כיבוי אש כמו גם גלאי אש ועשן ושאר האמצעים הנדרשים לאיתור אש וכיבויה במהירות האפשרית.

אישורים מגורמים שונים

בהמשך לסעיף הקודם, על מנת להגיע לשלב הגשת בקשה לרישיון עסק ממחלקת רישוי עסקים, צריך לקבל אישורים של מכבי אש, משטרה, משרד הבריאות ומהנדס העיר. מתכנן מנוסה ידאג לכך שהמפעל יהיה מתוכנן על פי כל החוקים כך שיקבל אישורים ללא צורך בשינויים ותיקונים.

הכנה לתקנים בענף המזון כגון: ISO, HACCP, GMP

מפעל מזון יכול להצליח רק כשמוצריו עומדים בתקנים בינלאומיים.

לפרטים והצעת מחיר

צרו עימנו קשר