עירית תכנון מערכות מזון
EN

HE

טלפון - עירית מערכות מזון מייל - עירית מערכות מזון fb-f

בלוג

דף הביתמאמרים מקצועייםתכנון מטבחים וחדרי אוכל לעובדים

תכנון מטבחים וחדרי אוכל לעובדים

תכנון מטבחים וחדרי אוכל לעובדים

המודל של חללים משותפים בחדרי האוכל ברוב מקומות העבודה במדינה – של בופה המשלב עגלות מחוממת לחלוקת מנות עיקריות, תוספות חמות,סלט ועמדת משקאות. עם הופעתן של חברות גדולות ובינלאומיות כמו אינטל לצורך הדוגמא ופריחת ההיי-טק הישראלי, תנאי העבודה בחברות שונות השתנו – ארוחת הצהריים הפכה לחוויה קולינרית של ממש. תפיסה זו נשפכה מחברות היי-טק ישירות למפעלי ייצור, למוסדות ממשלתיים ולמוסדות ציבוריים שונים.

תכנון מטבחים וחדרי אוכל לעובדים

תכנון מטבחים וחדרי אוכל לעובדים בחדרי האוכל כיום מקבלים את האוכל מחברות קייטרינג, כך שלא יהיה מטבח מייצר במקום, אלא מטבח חימום בלבד שבו האוכל המוכן מגיע מבחוץ בצורה ששומרת על החום, ופונקציות טיגון וצלייה שונות. הדגש הוא על הגשת אוכל באופן מגוון ככל האפשר, אסתטית במינימום מאמץ של הסועד.

חדרי האוכל הגדולים של ימינו קרובים יותר לחדרי אוכל יוקרתיים מאשר לאווירה הקולקטיבית של חדרי האוכל של פעם. לסועד ניתנת בחירה בין 5 מנות עיקריות – כאשר חלק מעבודות ההכנה נעשות בתוך חדר האוכל, קו בישול אחורי והחיצוני הממוקם בעמדת השף. בנוסף, ישנם מספר תוספות חמות וקרות, מרקים, לחמים, קינוחים (כולל עמדה בה מכינים קינוחים לפי הזמנה) ושתייה, כמובן תחנת פינוי האוכל. כלי ייחודי שמאפשר הנחת המזון על מסוע, המונע היווצרות עומס ביציאה.

תכנון מטבחים וחדרי אוכל לעובדים חשוב לבצע את התהליך בצורה מקצועית שתענה על דרישות המלאות של העסק. אנו נשמח להעניק לך את השירות הטוב ביותר באחריות. השאירו פרטים.

לפרטים והצעת מחיר

צרו עימנו קשר