עירית תכנון מערכות מזון
EN

HE

טלפון - עירית מערכות מזון מייל - עירית מערכות מזון fb-f

בלוג

דף הביתמאמרים מקצועייםתכנון מטבחים לבתי חולים

תכנון מטבחים לבתי חולים

תכנון מטבחים לבתי חולים

תכנון מערכות מזון בבית חולים שונה במהותה מתכנון מערכת מזון סטנדרטי. תכנון מטבחים לבתי חולים בינוניים או גדולים ומעלה צריכים להיות ערוכים לייצר כמויות גדולות מאוד של אוכל לאוכלוסיות שונות עם צרכים מיוחדים שונים ומגוונים. את האוכל שמייצרים במערות המזון של בית החולים מעבירים לסועדים / חולים, לעיתים גם למרחקים בתוך קמפוס רב-בנייני ובדרך כלל עד למיטת המטופל. לאחר תהליך הייצור אנו נגשים לתהליך נוסף בעזרת מערך הדחה, מערך זה נדרש לטיפול בכלי ייצור המזון, כלי המזון והמכלים המשמשים להובלתו. העוצמה הגדולה של ייצור מזון מחייבת שימוש בתפוקת ייצור מסיבית ומעבר לשיטות מתקדמות, שהופכת למעשה את המטבח למפעל ייצור וגם מקלה על ההתמודדות עם הדרישות התזונתיות המיוחדות של ציבור הסועדים. סוגיית התחבורה נפתרה גם באמצעות עגלות מיוחדות, המוקדשות לבתי חולים.

תכנון מטבחים לבתי חולים – הדחה ושינוע

בתחום ההדחה קידמנו בשנים האחרונות מעבר למערכות הדחה המבוססות על הדחה בשינוע. מדיחי הכלים משולבים עם מגוון מסועי שינוע ופינוי, שלעתים קרובות יהיו ברמה גבוהה ומורכבים לביצוע, אך נותנים תוצאות טובות תוך חיסכון מירבי במקום.

בתחום פינוי אשפה ישנם פתרונות ידידותיים יותר לסביבה, לעיתים עם פתרונות שינוע כמו מעבר בצינורות ואקום, המשמש כפתרונות חסכוניים יותר מהפתרונות שהיו מקובלים עד כה בשוק.

תפקידנו להעביר את כל החידושים הללו ולהציע ללקוחותינו את הפתרון הטוב ביותר עבורו.

לפרטים והצעת מחיר

צרו עימנו קשר