עירית תכנון מערכות מזון
EN

HE

טלפון - עירית מערכות מזון מייל - עירית מערכות מזון fb-f

בלוג

דף הביתמאמרים מקצועייםתכנון מטבחים לבתי מלון

תכנון מטבחים לבתי מלון

תכנון מטבחים לבתי מלון

חלק חשוב ומרכזי בחווית הבילוי והנופש של האורחים בבתי המלון הם ארוחות הצהרים ערב והבוקר בחדר האוכל הראשי ובין ברחבת המלון. האוכל המוכן המוגש לצד הבריכה בבר הסמוך, משקאות ניתן לקבל בבר שבלובי, כיבוד מוקפד ניתן למצוא בטרקלין ה- VIP. הציפיות של אורחי המלון גבוהות מאוד בזמן שהותם במתחם, כמו גם הציפיות של הבעלים שמתכנן את מערכות המזון.

עירית תכנון מערכות מזון מעניקה ללקוחותיה רקורד של שנים רבות בעשייה של תכנון מטבחים לבתי מלון לצד היכרות עם האתגרים בתכנון מערכות מזון. הנקודות הבולטות בא לידי ביטוי ברצון לספק ולייצר מהמטבח מעל הציפיות תוך הקפדה על תקינות התכנון לאור מגבלות הנדל"ן (נכסים שאינם ניידים) והאזורים המוגדרים בהם.

אנו יכולים לשים לב במקרים מסוימים חילוקי דעות בין מתכנן המטבח העומד בפני אדריכל ומעצב, אל מול בקשתם שהיא להקצות שטחים נרחבים לאורחים השוהים במתחם. מצד שני, מתכנן המטבח נדרש לעמוד בהקצאת השטחים המינימליים שיעמדו בדרישות משרד הבריאות, עם זאת הוא ידע לתת ללקוח את הפתרונות שיאפשרו לו לשמור על סטנדרטים גבוהים ביותר של אירוח.

תכנון מטבחים לבתי מלון – הפתרון לאתגר:

אתגרים רבים נמצאים בתהליך תכנון מערכות מזון לבתי מלון ואנו תמיד מוצאים פתרונות יצירתיים ונכונים ביותר כמו: מטבח פתוח לכיוון חדר האוכל שמשמש כמטבח לתצוגה וגם כמטבח מייצר, נוכל למצוא בו כמה פונקציות הכנה, כמו גם שירות בר משקאות והדחת כלים.

הפעילות הגדולה והאמיתית נערכת במטבח שלא נראה לאורחים בו נמקם את מחסני המזון, ויחד עם זאת נקיים בו תהליכי הכנת אוכל ובישול (חם וקר), כמו גם שירות לאולם של המלון וכמובן גם חדר אוכל מרווח לעובדים.

בר הלובי של רקם עור וגידים בשיתוף פעולה של מתכנני מערכות מזון אדריכלים ומעצבים גם יחד. טרקלין ה- VIP עבר גלגולים רבים בגלל אילוצי מקום, יחד עם זאת המטבחון הקטן תוכנן באופן המאפשר לו לפעול בצורה אופטימלית ביותר.

לפרטים והצעת מחיר

צרו עימנו קשר